O restauraci

Plzeňská restaurace se nachází v suterénu Obecního domu. Disponuje kapacitou 350 míst, se Sálem Plzeňské restaurace až 600 míst. Je přizpůsobena jak velkým skupinám, tak i jednotlivcům, jenž si mohou svůj pokrm vychutnat v soukromí boxu. Pro menší skupinky či nejrůznější oslavy nabízí možnost využítí pódia. Pódium se nachází v zadní části restaurace, kde poskytuje příležitost ke strávení příjemných chvil v ústraní.

Restaurace zdobená motivy slovanského venkova, které se dříve říkávalo lidová, byla navržena dle architektovy představy pivního sklepa. Právě tento lidový charakter byl podkreslen i faktem, že jako jediná místnost Obecního domu nebyla vybavena šatnou. Hosté si tak své kabáty odkládali na věšáky.

Od ledna roku 2013 je k Plzeňské restauraci připojen taktéž prostor Sálu Plzeňské restaurace, který je zrcadlově umístěn v suterénu budovy z druhé strany Amerického baru. Sál je velmi zajímavý především pozoruhodným zpracováním dřevěného vestavěného nábytku a ostění v kombinaci s barevně glazovanou plastickou keramikou. Slouží k rozšíření kapacity restaurace a také pro soukromé akce typu galavečeří, bufetů, koncertů, soukromých oslav, svateb, výstav, plesů apod.

Plzeňská restaurace

Plzeňská restaurace v Obecním domě je místem, kde se prolíná tradiční česká kuchyně s jedinečným interiérem z počátku dvacátých let. Unikátní atmosféru zde nenavozuje pouze interiér, na němž se podíleli jedni z nejlepších českých malířů a výtvarníků své doby, ale i klasická živá hudba, o niž se stará harmonikář či duo Švejk.

Menu je sestaveno z převážně tradičních českých pokrmů, které jsou připravovány pouze z vysoce kvalitních surovin pod dohledem šéfkuchaře Svatoslava Skřipce.

  

Uspořádání

restaurační

banket(kulaté stoly)

bufet
(sezení)

recepce

divadelní

školní

Plzeňská restaurace

350

216

270

300

 

 

Sál Plzeňské restaurace

250

192

180

200

280

156

Celkem

 600

 408

 450

 500

 280

 156

 

 

Zavřít O restauraci

Fotogalerie

Zavřít Fotogalerie

Menu

A La Carte Menu
Skupinové rezervace
.
..
Zavřít Menu

Kontaktní formulář

Zavřít Kontaktní formulář

Plzeňská restaurace
Náměstí Republiky 5
110 00 Praha 1
info@plzenskarestaurace.cz

Otevřeno 12—23